Letošní ročník závodů Lyžařského poháru Vysočiny a Alpského poháru Vysočiny skončil posledním závodem na Šacberku. Zimní část sestávala celkem z pěti závodů, přičemž čtyř z nich se účastnili závodníci z našeho ski klubu. Všichni naši závodníci bojovali ze všech sil a na trati předvedli to nejlepší, co se pod vedením našich instruktorů na trénincích naučili. Všem závodníkům i jejich rodičům patří za účast na závodech velký dík. Pevně věřím, že dětem vydrží chuť závodit i v příští sezóně a účast na závodech bude ještě větší.

Hlinsko, 26.2.2017

Druhý závod LPV a APV této sezóny se konal v neděli na sjezdovce v Hlinsku. Byl to první závod, kterého se zúčastnili naši závodníci. S tradičně těžkou a prudkou tratí se všichni statečně poprali. Respekt z trati byl vidět na opatrnější jízdě, ale díky tomu všichni naši závodníci závod dokončili a obsadili slušná bodovaná místa.

Za náš ski klub závodili:

• Veronika Nýdrlová
  • Markéta Nýdrlová
  • Ondřej Aldorf

Velké Meziříčí, 5.3.2017

Třetí závod sezóny přivítal závodníky první březnovou neděli na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Skvěle připravená trať vydržela tvrdá po celou dobu a tak se závod APV mohl uskutečnit dvoukolově. Na trati pořadatelé připravili pro závodníky pořádný skok a na startu vysokou rozjezdovou rampu. Všichni naši závodníci trať zvládli skvěle a vyjeli si další pohárové body.

Tohoto závodu se účastnili:

• Dominik Bunda
  • Karolína Straková
  • Karolína Bundová
  • Tereza Straková

Nové Město na Moravě, 8.3.2017

Harusův kopec v Novém Městě na Moravě hostil čtvrtý závod LPV a APV této sezóny netradičně ve středu odpoledne. Trať v teplém slunečném počasí rychle měkla, ale pořadatelé dělali co mohli, aby ji udrželi ve slušném stavu. Závod byl především zkouškou techniky jednotlivých závodníků. Velmi zavřená trať s předsazenými bránami a několika změnami rytmu prověřila kdo dokáže v oblouku udržet rychlost. Naši závodníci vyšli ze závodu opět se ctí a všichni závod dokončili.

Za náš ski klub závodili:

• Adam Kotrč

Celkové výsledky všech kategorií jsou zde.

Šacberk, 10.3.2017

Závěrečný závod LPV a APV sezóny 2016/17 se konal na Šacberku u Jihlavy. Pořádající HB SKI TEAM připravil přes nepřízeň počasí dokonale tvrdou trať, která by mohla hostit i závody světového poháru. Pořadatelé se inspirovali u kolegů ve Velkém Meziříčí a na trati připravili také skok a startovací rampu. Závod se jel ve velmi těžkých klimatických podmínkách. Závodníci se museli poprat nejenom s náročnou tratí, ale i se silným větrem, deštěm, kroupami, i sněžením. Všem závodníkům proto náleží nejvyšší uznání, jak se s tratí i počasím poprali. Závod na Šacberku měl z našeho ski klubu již tradičně nejvyšší účast. Až na jednu nepozornou výjimku všichni závod dokončili a někteří si vyjeli poslední body do celkového hodnocení LPV nebo APV.

Tohoto závodu se zúčastnili:

• Adéla Výborná
  • Michaela Říšská